אודות

בנצי גורן

יליד תל אביב, בוגר המגמה לצילום בקמרה אובסקורה.

סיפורי מסעות וטיולים רתקו אותי כבר בילדותי. אפשר לומר כי ממש גדלתי על סיפורי ההרפתקאות של צ'יפופו במקומות שונים בעולם, על סיפוריהן של נוריקו סאן הילדה מיפן ואלה קארי הילדה מלפלנד, על וינטו ויד הנפץ בסיפורי  המערב הפרוע של קארל מאי, על סיפורה של בת מונטסומה והרי אי אפשר בלי ד"ר דוליטל, לובונגולו מלך זולו (עם הציורים הנפלאים של נחום גוטמן שגם כתב), רובינזון קרוזו ומסעותיו של גוליבר… כבר אז התעוררה בי התשוקה לטייל ולראות עולם.

בזמן שירותי הצבאי שהיתי שנה בארה"ב, שנה אותה ניצלתי לטיולים רבים בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות והתשוקה לטייל ולגלות תרבויות אחרות רק הלכה וגברה.

עם שחרורי מהצבא תכננתי להירשם לקורס להדרכת טיולים אך כידוע לנו, לחיים יש לפעמים תכניות משלהם. ג'ון לנון עליו השלום אמר פעם כי "החיים הם מה שקורה לנו בזמן שאנחנו עושים תכניות אחרות" והוא כנראה ידע על מה הוא מדבר.

החיים הובילו אותי בדרכים נהדרות אך לקחו אותי לכוונים שונים לחלוטין. במשך 25 שנה עסקתי במכירות ובניהול מכירות של ציוד רפואי מתקדם (בתחום הטכנולוגיות הכבדות), תחום אליו יש לי סנטימנטים גם היום. אך לאחר 25 שנה החלטתי להגשים את החלום הישן ולמדתי בקורס להדרכת טיולים מאורגנים של בית הספר לתיירות של אוניברסיטת חיפה.

סיימתי את הלימודים בשנת 2012 ומאז הדרכה היא תחום עיסוקי העיקרי. אני נהנה להכיר אנשים חדשים, לגלות פסיפס מרתק של תרבויות, דתות ואורחות חיים שונות, להעביר את העושר הזה למטיילים שאיתי וליצור ביחד חוויות חדשות להם ולי.

בין הטיולים אני עוסק במתן הרצאות במגוון נושאים.

אני חובב צילום, היסטוריה, ספרות ו"פריק" של מוסיקה בכלל אך ג'אז וקלאסיקה בפרט. טייל מושבע בארץ וכמובן גם בעולם. במקביל להדרכת טיולים אני מרצה במספר תחומים הקשורים בהעשרת ידע (פירוט ההרצאות בסרגל הכלים).

על מה אכתוב כאן (בבלוג)? על מקומות מעניינים בעולם, על חוויות מטיולים, על אירועים היסטוריים, על מוסיקה, על הקשר בין מוסיקה להיסטוריה ועל כל מיני דברים מעניינים נוספים, ככל שתבוא לי המוזה…

אני כמובן חבר בארגון הישראלי של מדריכי הטיולים בחו"ל.

הירשמו לרשימת הדיוור והבטיחו לעצמכם קבלת עדכונים

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

error: Content is protected !!
גלילה למעלה

צור קשר

אשמח להוביל אתכם לטיול או להרצאה הבאה – רק תבחרו לאן

קבלו עדכונים וחדשות למייל

הירשמו לרשימת הדיוור והבטיחו לעצמכם קבלת עדכונים